ERJ-1GNF6983C
Mfr.Part #
ERJ-1GNF6983C
Description
RES SMD 698K OHM 1% 1/20W 0201
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance :
698 kOhms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%